Startup USida R&D PSA jest prywatną instytucją badawczą (PKD 72 i 74) i doradczą, wdrażającą wieloletnią wiedzę naukową i praktyczną w innowacyjnych technologiach
i rozwiązaniach w uprawie i hodowli (PKD 1), skupioną wyłącznie na biomasie najlepszego gatunku uprawy polowej dla celów paszowych, energetycznych i prozdrowotnych
w Polsce - Ślazowiec pensylwański (Sida hermaphrodita L. Rusby).
Nasza misja to promowanie i rozwijanie wykorzystywania biomasy jako efektywnego źródła energii odnawialnej. Jesteśmy dumni z naszej specjalizacji w dziedzinie biomasy i pragniemy zwiększać świadomość społeczeństwa na temat jej wartości i wszechstronnego zastosowania. Dążymy do optymalizacji wykorzystania biomasy poprzez dostarczanie wysokiej jakości wiedzy oraz prowadzenie badań nad nowymi technologiami. Jako pionierzy w branży, chcemy przyczynić się do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, tworząc innowacyjne rozwiązania i współpracując z partnerami. Odwiedź naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i osiągnięciach w dziedzinie biomasy jako źródła energii odnawialnej.
Nasza misja polega na promowaniu i wdrażaniu innowacyjnych technologii opartych wyłącznie na Ślazowcu pensylwańskim, aby przyczynić się do rozwoju sektora odnawialnych źródeł energii. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie biomasowych rozwiązań i oferujemy kompleksowe usługi badawcze, doradcze oraz dostarczanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu uprawy i wykorzystania tej rośliny. Nasza praca koncentruje się na rozwijaniu tej perspektywicznej branży.
To nasza misja – upowszechniać wiedzę o wielostronnym zastosowaniu znakomitej biomasy ślazowca.
Cele zrównoważonego rozwoju, sensowną ochronę klimatu i środowiska, dekarbonizację (rolnictwo węglowe) możemy stymulować dzięki możliwości produkcji wysokobiałkowej paszy i biomasy energetycznej poprzez uprawę ślazowca na glebach lekkich i nieużytkowanych rolniczo (klasy gleb IV-VI), zgodnie z zasadami (DNSH) czyli "Do No Significant Harm".
W roku 2015, obecny Dyrektor Wykonawczy USida R&D, opracował wielotematyczny tytuł i zakres agronomiczny projektu grantowego NCBR pod nazwą:
„Potencjał paszowy, energetyczny i ekonomiczny upraw ślazowca pensylwańskiego na glebach lekkich, odłogowanych i rekultywowanych” Umowa BIOSTRATEG1/270745/2/NCBR/2015, który wspólnie z śp. PP H. Borkowską wykonał w zakresie uprawy na terenie woj. świętokrzyskiego.
Nasza wizja polega na budowaniu przyszłości, w której biomasa ślazowca będzie kluczowym elementem w produkcji energii odnawialnej, oraz wartościowego białka paszowego i spożywczego. Jesteśmy pionierami w dziedzinie takiego wykorzystywania biomasy ślazowca i dążymy do tworzenia innowacyjnych rozwiązań oraz współpracy z Rolnikami, Związkami rolniczymi oraz Uniwersytetami. Nasza firma oferuje kompleksowe doradztwo przy zakładaniu plantacji produkcyjnych ślazowca, rolniczej gospodarki węglowej (+ dekarbonizacja). Prowadzimy badania nad nowymi technologiami. Pragniemy przyczynić się do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, dlatego zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie znajdą Państwo więcej informacji na temat ślazowca pensylwańskiego.
Naszym celem jest wyselekcjonowanie mieszańców ślazowca o zawartości białka 40% (ślazowiec jako gatunek wiatropylny nie może tworzyć naturalnych odmian, mimo, że jest hermafrodytą roślinnym, gdyż te już w roku następnym nie są już odmianami tylko mieszańcami). Najnowsza grupa mieszańców w naszej selekcji dała nam zielonkę o zawartości 38% białka.
Należy zwrócić uwagę i nie dać się oszukać hochsztaplerom oferującym "wysokoenergetyczne odmiany" ślazowca. Nie ma żadnych odmian! Ślazowiec z natury ma 18-19 GJ/t. Nie ma ślazowca, który miałby 25-30 GJ/t, to bzdury i oszustwo. Nie istniała nigdy (poza świadomym działaniem nieuków, nawet z tytułami profesora) i nie istnieje żadna "malwa pensylwańska" (naukowcy z USA wyśmiali taki pomysł) ani jej "odmiana" - to też było grube oszustwo. Łatwo paść ofiarą oszusta lub zwykłego nieuka, znalazłem np. taki opis:
"Biomasa surowcem przyszłości (wpisany w internetach przez niejakiego G. R., Inowrocław): W Polsce na potrzeby produkcji biomasy można uprawiać rośliny szybko rosnące: - wierzba wiciowa (Salix viminalis), - śluzowiec pensylwański lub inaczej malwa meksykańska (Sida hermaphrodita), - topinamur czyli słonecznik bulwiasty (Heliantus tuberosus), (…)".
Chyba powinna być jakaś kara za takie brednie. Oszustom proponuję nową nazwę: "wysokoenergetyczny Śluzowiec malwiasty z Brazylii - oczyszcza klimat i oceany". Nikt w ministerstwie klimata nie zorientuje się.
Nasze wartości opierają się na innowacyjności, zrównoważonym rozwoju i dbałości o środowisko naturalne. Dążymy do popularyzacji i wdrożenia nowoczesnych technologii opartych na uprawie i wykorzystaniu biomasy zielonej i suchej Ślazowca pensylwańskiego, który jest nie tylko cennym surowcem, ale także przyczynia się do ochrony środowiska poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych.
Nasza firma stawia na wysoką jakość badań i profesjonalizm w świadczeniu usług, zawsze dbając o zadowolenie naszych klientów i partnerów, gdyż jest w posiadaniu rozległej i głębokiej wiedzy.
Przewaga w plonach ślazowca widoczna jest już trakcie lata - ślazowiec wyrasta ponad miskantusy, w tym nad popularny w USA gatunek - Miskant olbrzymi (na fotografii po lewej stronie). Pędy ślazowca widoczne są tu i tu.
Miskant cukrowy na dole.
Startup USida R&D P.S.A. specjalizuje się w wykorzystywaniu biomasy ślazowca pensylwańskiego jako paliwa odnawialnego, wartościowego źródła białka paszowego i spożywczego.
Oferujemy pełne doradztwo, pomagamy uruchomić produkcję wysokiej jakości pasz, peletów, brykietów, prowadzimy badania nad nowymi technologiami.
USida R&D Prosta Spółka Akcyjna (P.S.A.) KRS: 00009750039; NIP: 712-34-36-218; Regon: 522181003
Copyright © USida R&D P.S.A. 2024
wszelkie prawa zastrzeżone
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.